Od 15 czerwca sportowe święto w Krakowie

Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Galeria Krakowska – Kraków 2019 zainaugurowany! W dniu 13 czerwca odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów, partnerów i zawodników.

Na początku głos zabrał organizator wydarzenia Piotr Głogowski: – Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Galeria Krakowska. To trzy główne turnieje w piłkę nożną plażową, siatkówkę plażową i piłkę ręczną plażową. Odbywać się będą przez trzy najbliższe weekendy na specjalnie stworzonej arenie przy Galerii Krakowskiej. Wstęp nie będzie biletowany! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć w akcji m.in. reprezentantów Anglii, Bułgarii, Brazylii i Polski.

Następnie parę słów do przybyłych dziennikarzy skierował Paweł Zagumny – Ambasador Festiwalu w Krakowie. Zwrócił uwagę, jak ważne jest organizowanie takich wydarzeń, dzięki którym m.in. odciągniemy młodzież od komputerów. Na sam koniec nie zabrakło miłych słów od partnerów wydarzenia: Pan Jarosław Szymczak – Dyrektor Galerii Krakowskiej i Pani Magdalena Nowak-Obrzut – Zastępcy Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, którzy gorąco zachęcali do przyjścia na Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych.

Sympatycznym akcentem na konferencji było pojawienie się Brazylijskiej pary, która zagra w turnieju siatkówki plażowej mężczyzn zaplanowanym na 23 czerwca (niedziela).

Gorąco zachęcamy do polubienia strony Facebook Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych oraz obserwowania Instagram’a MCSP Piotr Głogowski.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Galeria Krakowska, natomiast partnerami strategicznymi Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Biuro Prasowe MCSP