Boca Gdańsk wygrała Międzynarodowy Turniej Beach Soccer’a

Boca Gdańsk sięgnęła po zwycięstwo na Międzynarodowym Turnieju Beach Soccer’a, który odbył się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Galeria Krakowska – Kraków 2019.

Piłkarze przez dwa dni rywalizowali na specjalnie przygotowanej arenie pod Galerią Krakowską. Międzynarodowy Turniej Beach Soccer’a odbył się w dniach 15-16 czerwca 2019 roku. Wygrała go ekipa Boca Gdańsk, która w spotkaniu finałowym pokonała zespół Tonio Team Sosnowiec. Trzecie miejsce zajęła drużyna Silesia C10 Zgierz.

Najlepsze zespoły zobaczyliśmy w Krakowie, które występują w rozgrywkach piłki nożnej na plaży. Efektowne przewrotki i zacięta walka przyciągały kibiców do śledzenia spotkań pod Galerią Krakowską. Piękna pogoda sprzyjała widowisku i mam wrażenie, że to było to, na co czekali mieszkańcy Krakowa – opowiadał po zakończeniu turnieju Piotr Głogowski, organizator Festiwalu.

Nie zabrało również dodatkowej atrakcji, jaką był mecz rewanżowy pomiędzy reprezentacją Anglii i Bułgarii. Ponownie po zwycięstwo sięgnęli Bułgarzy, którzy wygrali 5:4 i z Krakowa wyjeżdżają w podwójnej koronie.

Galeria ze spotkań finałowych oraz dekoracji dostępna jest na FB Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych – PRZEJDŹ

Przypominamy, że organizacja Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych jest możliwa dzięki wsparciu Galerii Krakowskiej i Miasta Kraków oraz Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.