Zapowiedź Festiwalu Sportów Plażowych – Kielce 2019

Ponad dwa tygodnie turniejowe na piasku już od 17 sierpnia na Rynku w Kielcach. Kibicom na Festiwalu Sportów Plażowych zaprezentują się najlepsi zawodnicy z Polski – w siatkówkę, piłkę ręczną i nożną w plażowych odsłonach. 

Festiwal Sportów Plażowych – Kielce 2019 odbędzie się od 17 sierpnia do 1 września 2019 r. na Rynku w Kielcach. Przez trzy weekendy mieszkańcy Kielc będą mogli oglądać, na specjalnej arenie sportowej z trybunami na ponad 300 osób, pięć turniejów ogólnopolskich w: beach soccer’a mężczyzn, siatkówkę plażową oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn. 

– Po spektakularnym Międzynarodowym Festiwalu Sporów Plażowych w Krakowie – głęboko wierzę, że mieszkańcy Kielc z dużym entuzjazmem przyjmą drużyny u siebie. Zapowiadają się ciepłe, słoneczne i pełne emocji dni sportowe na Rynku w Kielcach. Zapraszamy wszystkich! Będzie możliwość skorzystania z areny. Boiska zostaną udostępnione bezpłatnie dla mieszkańców, zapraszam do rezerwacji – zapowiada Piotr Głogowski, organizator Festiwalu.

Jedyne takie wydarzenie w Polsce – w samym centrum Kielc powstanie ogromna arena sportowa, na której zostaną rozsypane tony najlepszej jakości unikatowego kwarcowego piasku.

Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przy współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przygotowało moc atrakcji. Turnieje towarzyszące, zajęcia dla dzieci i młodzieży czy treningi z mistrzem zostały zaplanowane na dni poprzedzające weekendowe zawody. 

W harmonogramie są również zajęcia Klubu Sportowego VIVE Kielce, a także Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w siatkówkę plażową i beach soccer’a dziewcząt oraz chłopców. Całe wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym przez Prezydenta Kielc – Bogdana Wentę. Zapowiedzią turniejów głównych będą spotkania pokazowe pomiędzy kieleckimi uczelniami w piątkowe popołudnia.