Konferencja i zaproszenie na Festiwal w Kielcach

Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych wraz z Miastem Kielce zorganizowało konferencje prasową zapowiadającą Festiwal Sportów Plażowych, który już od soboty 17 sierpnia rozpocznie się na Rynku w Kielcach.

– Przy takim projekcie ważne są szczegóły. Wskazywaliśmy gdzie są lokale gastronomiczne, restauracje czy ogródki. Bo z jednej strony chcemy bawić się i krzewić sport, ale z drugiej dążymy do tego, żeby ta przestrzeń żyła. Wierzymy, że wszyscy – mieszkańcy, organizatorzy, czy prywatni przedsiębiorcy będą zadowoleni z tej inicjatywy – mówił podczas konferencji Prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

– Cieszę się, że możemy w Kielcach propagować ideę sportu. Jestem przekonany, że wszyscy uczestnicy tych zawodów będą się dobrze bawili. Dla nas najważniejsze jest to, aby zaszczepić w dzieciach ideę sportu. W dobie komputerów i komórek jest to bardzo ważne – opowiadał Paweł Zagumny, ambasador Festiwalu.

– Jest taki pomysł, żeby przy sztucznym świetle rozegrać mecz gwiazd w siatkówkę plażową, który mógłby odbyć się 24 sierpnia o godzinie 22:00. Warto wspomnieć, że zaplanowane na ostatni weekend rozgrywki plażowej piłki ręcznej będą eliminacjami do Mistrzostw Polski 2020 – zaznaczył Piotr Głogowski, organizator wydarzenia.

Organizacja Festiwalu jest możliwa dzięki współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Całe wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym przez Prezydenta Kielc – Bogdana Wentę.

Do początku Festiwalu Sportów Plażowych – Kielce 2019 pozostało: