Mecz gwiazd na kieleckim Rynku

Zagumny, Szmal, Kądzioła – wielkie postacie polskiego sportu łączą siły, by osiągnąć ważny cel. Już 24 sierpnia o godzinie 21.00 na boisku do sportów plażowych na kieleckim Rynku odbędzie się Charytatywny Mecz Gwiazd w siatkówkę plażową. Pieniądze zgromadzone podczas licytacji oraz zbiórki przeznaczone zostaną na ratowanie życia Olafa.

– Zbieramy na nienarodzone dziecko naszego kolegi, który swojego czasu grał w siatkówkę plażową na poziomie reprezentacji. Chodzi o Emila Siewiorka, który obecnie jest trenerem ekstraklasowego MKS Będzin. Łącznie trzeba uzbierać kilkaset tysięcy złotych, jakie potrzebne są na poród zagranicą, zabieg ratujący życie i opiekę medyczną – mówi Piotr Głogowski, organizator ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Plażowych – Kielce 2019.

Na arenie pokrytej białym piaskiem pojawią się wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, m.in. Sławomir Szmal oraz Paweł Zagumny. Wśród grających nie zabraknie też aktualnych gwiazd siatkówki plażowej – Michała Kądzioły, a także Marcina Ociepskiego.

– Charytatywny mecz to przede wszystkim szczytny cel, a na drugim planie, dobra zabawa. Mam nadzieję, że w sobotni wieczór na kieleckim Rynku zgromadzi się wielu mieszkańców naszego miasta i regionu. Wspólnie chcemy stworzyć niepowtarzalną atmosferę sportowego święta i jednocześnie raz jeszcze podkreślić istotność solidarności rodziny sportowej, zarówno zawodników, jak i szerokiej rzeszy kibiców i pasjonatów sportu, a tych przecież w Kielcach i w województwie świętokrzyskim nie brakuje – komentuje prezydent Kielc, Bogdan Wenta, który również weźmie udział w spotkaniu. Obok niego pojawią się również wiceminister spraw zagranicznych, Piotr Wawrzyk, a także Mariusz Gosek – Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Do zbiórki na rzecz Olafa można będzie włączyć się na dwa sposoby. – Będziemy mieli zalaminowane puszki i wolontariuszy, którzy będą chodzili po trybunach. Natomiast tuż po meczu odbędzie się licytacja, na którą wystawimy na przykład koszulki oraz piłki z podpisami mistrzów świata oraz Europy. To bardzo unikalne gadżety, dlatego liczymy na dużą hojność ze strony mieszkańców Kielc – dodaje organizator ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Plażowych.

Charytatywny Mecz Gwiazd zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu, a dodatkową atrakcją wydarzenia będą pokazy taneczne. Sportowy weekend z siatkówką plażową na kieleckim Rynku rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 od seniorskiego turnieju kobiet. W rozgrywkach udział weźmie osiem zespołów, które regularnie grają w zawodach o mistrzostwo kraju. Natomiast w niedzielę, w podobnej formule, zmierzą się ze sobą panowie. Początek również o godzinie 10.00.

Partner główny – Miasto Kielce
Partnerzy – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki

Autor: Maciej Urban