Gorący siatkarski weekend. Sukces frekwencyjny podczas meczu gwiazd

Sportowych emocji nie brakowało na kieleckim Rynku, gdzie trwa Ogólnopolski Festiwal Sportów Plażowych. W miniony weekend odbyły się tutaj dwa turnieje w siatkówkę plażową o randze krajowej, a także Charytatywny Mecz Gwiazd.

W spotkaniu zagrali prezydent Bogdan Wenta, członek zarządy województwa świętokrzyskiego Mariusz Gosek, były mistrz świata Paweł Zagumny, a także Michał Kądzioła, którzy utworzyli drużynę TRENERA. Po drugiej stronie barykady stawili się Sławomir Szmal, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, prezes Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych Piotr Głogowski, a także Marcin Ociepski (drużyna BRAMKARZA).

W gwiazdorskim meczu charytatywnym padł remis 1:1, natomiast tie-break zakończył się wynikiem 10:10. Jednak tym razem liczył się nie rezultat na tablicy, a każdy grosz przeznaczony na ratowanie życia Olafa – nienarodzonego dziecka Emila Sieworka, trenera drużyny siatkarskiej Plus Ligi MKS Będzin. Kielczan chętnych do pomocy nie brakowało – tego wieczoru trybuny, miejsca przy bandach, czy teren wzdłuż boiska zapełnione były niemal do ostatniego miejsca.

– To była zabawa w dobrym towarzystwie. Szczególne podziękowania kieruję do mieszkańców Kielc, którzy dopisali i wsparli chłopczyka, który dopiero przyjdzie na świat – powiedział prezydent Wenta.

Co ważne, frekwencja na trybunach dopisała nie tylko podczas meczu charytatywnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ogólnopolskie turnieje w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, jakie miały miejsce zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

– Widać, że Kielce pokochały plażę. Trzeba jednak pamiętać, że nasze wydarzenie to nie tylko mnóstwo piachu i zabawy, ale przede wszystkim mnóstwo młodzieży, która ma okazję wyjść z domu, oderwać się od komputera i telewizora – mówi Paweł Zagumny, wielka postać światowej siatkówki, a obecnie między innymi ambasador festiwalu.

Ogólnopolski Turniej w Siatkówkę Plażową Kobiet zwyciężył duet Izabela Błasiak – Justyna Tomala, natomiast wśród panów najlepsi byli Michał Kądzioła i Marcin Ociepski.

Przypominamy, że partnerem głównym Festiwalu jest Miasto Kielce. Wydarzenie wspierają również – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Autor: Maciej Urban