Plażowa piłka ręczna na koniec. Hitem „pokazówka” PGE VIVE

Ogólnopolski Festiwal Sportów Plażowych – Kielce 2019 nieuchronnie zbliża się do końca. Na finiszu imprezy odbywającej się od niemal dwóch tygodni na kieleckim Rynku zobaczymy między innymi zmagania szczypiornistów na białym piasku. To jednak nie wszystko.

Zacznijmy od początku. W sobotę od godziny 11:00 kielczanie będą mogli oglądać zmagania w ramach Ogólnopolskiego Turnieju w Plażową Piłkę Ręczną Kobiet. – Stolica województwa świętokrzyskiego jest kolebką szczypiorniaka, a kielczanie kochają tę dyscyplinę. Dlatego w ten weekend spodziewamy się sportowego święta – mówi Piotr Głogowski, organizator festiwalu oraz prezes Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych. 

Ale wisienką na torcie będzie pojawienie się na piaszczystym boisku mistrzów Polski. Tego dnia piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce, po starciu ze Stalą Mielec, zagrają na kieleckim Rynku mecz pokazowy. To widowisko prawdopodobnie rozpocznie się około godziny 18:30. Niedługo później arena wypełniona piaskiem ponownie zmieni się w imprezową strefę Klubu Maska. Podobnie jak w piątek, odbędzie się tutaj Beach Party.

W niedzielę kibice piłki ręcznej szykują się na powtórkę z rozrywki. Otóż 1 września na kieleckim Rynku odbędzie się Ogólnopolski Turniej w Plażową Piłkę Ręczną Mężczyzn, który będzie zarazem wydarzeniem zamykającym tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Sportów Plażowych w Kielcach. – Zainteresowanie tym turniejem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ zgłosiło się do niego znacznie więcej zespołów, niż oczekiwaliśmy. Warto przyjść na trybuny, bo zobaczymy plażową piłkę ręczną na bardzo wysokim poziomie – podkreśla Głogowski.

Oficjalne zakończenie wstępnie zaplanowane jest na godzinę 19.

Foto: Miasto Kielce, Materiał: Maciej Urban