Kadzielnia? Jesteśmy podekscytowani

Przed nami weekend pełen sportowych emocji. Piątkowy wieczór to inauguracja RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020, podczas którego zobaczymy m.in. finały Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym. – Pierwszy raz rozgrywamy tę imprezę w Kielcach – mówi Marta Pawłowska, prezes Polskiej Federacji Tenisa Plażowego.

RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2020 rozpocznie w piątek o godzinie 20.00 Turniejem Narodów w tenisie plażowym.

Natomiast sobota oraz niedziela to kolejne mecze rozgrywane w ramach finałów Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym. – Pierwszy raz rozgrywamy finał w Kielcach, a dodatkowo na Kadzielni. Jesteśmy podekscytowani jako organizatorzy, ale doszły nas słuchy, że nasi zawodnicy też są zadowoleni z wyboru tego miejsca – nie ukrywa Marta Pawłowska.

Tym samym w takcie RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020 zobaczymy w akcji najlepszych zawodników tej dyscypliny. Warto jednak podkreślić, że tenis plażowy jest dla każdego. W przeciwieństwie choćby do tenisa ziemnego, nie wymaga od początkujących aż tak dużego nakładu pracy.

– Po kilku odbiciach, można zacząć już małą konkurencję i grę na punkty. Tenis plażowy kojarzy się głównie ze słońcem, kolorowymi napojami, świetną atmosferą, ale też z wysiłkiem fizycznym, a to połączenie jest naprawdę uzależniające i ma się ochotę grać kiedy jest tylko wolna chwila – dodaje prezes federacji.

Jednak odbywający się w dniach 21-23 sierpnia festiwal to nie tylko tenis ziemny. Na piaszczystym boisku zagrają m.in. siatkarze z RPA oraz Czech, zaś w niedzielę na plac gry wybiegną zawodnicy Łomża VIVE Kielce.

– Piłka ręczna plażowa jest dyscypliną bardzo widowiskową i potrafi wciągnąć. W ubiegłym tygodniu nasi młodzicy grali po raz pierwszy w mistrzostwach Polski w piłkę plażową. Z udziałem seniorów też fajnych akcji nie zabraknie. Nasz zespół, podzielony na dwie drużyny, zagra w piłkę ręczną i pewnie też trochę w piłkę nożną. Szczypiorniści lubią czasami odejść od swojej dyscypliny – wyjaśnia Paweł Papaj, dyrektor ds. Marketingu w kieleckim klubie.

Z całym harmonogramem RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020 można zapoznać się W TYM MIEJSCU. Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorami imprezy są mistrzyni świata w tenisie plażowym Aleksandra Adamska i oraz mistrz świata i Europy w siatkówce, Paweł Zagumny.