Na piasku i w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Łomża VIVE Kielce w pokazowym meczu podczas festiwalu

Nocny pokazowy mecz z udziałem piłkarzy ręcznych Łomża Vive Kielce zwieńczy RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2020. Odbędzie się on na kieleckiej Kadzielni w niedzielę, 23 sierpnia o godz. 20:00 i będzie pierwszą okazją do zobaczenia kieleckich szczypiornistów po blisko półrocznej przerwie w akcji. Pokazowe spotkanie będą mogli obejrzeć kibice.

– Wszystko odbędzie się w niesamowitych okolicznościach przyrody. Nasz zespół, podzielony na dwie drużyny, zagra w piłkę ręczną i pewnie też trochę w piłkę nożną. Szczypiorniści lubią czasami odejść od swojej dyscypliny – mówi Paweł Papaj, dyrektor ds. Marketingu w kieleckim klubie.

Dla fanów szczypiorniaka będzie to pierwsza okazja do zobaczenia kieleckiego zespołu na żywo w akcji. – Ostatni mecz graliśmy na początku marca. W sierpniu w Hali Legionów był sparing z Energą MKS Kalisz, ale był on zamknięty dla publiczności, z wyłączeniem kilku szczęśliwców. Mecz pokazowy zobaczy więcej ludzi – podkreśla Paweł Papaj.

W tym roku nie odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu, jak to miało miejsce w poprzednich latach. – Są niestety pewne ograniczenia. Chcielibyśmy zrobić dużą prezentację zespołu, zaprosić kibiców, porobić zdjęcia i porozdawać autografy. Niestety nie możemy tego zrobić, bo Superliga. EHF, jako organizator Ligi Mistrzów, ale też nasz zdrowy rozsądek nakładają na nas pewne ograniczenia. Zachęcamy kibiców, aby poogladali nas w niedzielę akcji, ale nie będziemy zapraszać ich do bliskiego kontaktu i interakcji z zawodnikami – zaznacza Papaj.

Pokazowa „plażówka” będzie dla kielczan przerywnikiem w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Od środy do piątku Łomża Vive Kielce przebywa na zgrupowaniu w Węgrzech, a w kolejnym tygodniu jedzie do Niemiec. Potem pozostanie już tylko odliczanie do pierwszego meczu. Ten odbędzie się w niedzielę, 6 września o godz. 14:00 w Hali Legionów z Torus Wybrzeżem Gdańsk.

– Piłka ręczna plażowa jest dyscypliną bardzo widowiskową i potrafi wciągnąć. W ubiegłym tygodniu nasi młodzicy grali po raz pierwszy w mistrzostwach Polski w piłkę plażową. Z udziałem seniorów też fajnych akcji nie zabraknie – kwituje Paweł Papaj.

Z całym harmonogramem RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020 można zapoznać się W TYM MIEJSCU. Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorami imprezy są mistrzyni świata w tenisie plażowym Aleksandra Adamska i oraz mistrz świata i Europy w siatkówce, Paweł Zagumny.

Źródło: www.cksport.pl