Nocne mecze gwiazd, finały mistrzostw Polski – w ten weekend na Kadzielni

Najbliższy weekend, czyli 21-23 sierpnia, zdominowany w Kielcach zostanie przez sport w plażowym wydaniu. Wszystko za sprawą RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020. – Ta formuła w naszym mieście się sprawdziła – podkreśla prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Przypomnijmy, że to druga tego typu impreza w stolicy województwa świętokrzyskiego. Pierwsza miała miejsce dokładnie rok temu i trwała aż dwa tygodnie. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, wydarzenie zostało ograniczone do trzech dni.

– Rok temu impreza była udana i zebrała dobre oceny. Jednak pandemia sprawiła, że wszystko, jeśli chodzi o organizację imprez masowych, się zmieniło. Myśleliśmy o kilku lokalizacjach, wybraliśmy Kadzielnię ze względu na przestrzeń, która daje bezpieczeństwo uczestnikom. Program jest krótki, weekendowy, ale ciekawy – dodaje włodarz miasta.

RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2020 rozpocznie w piątek o godzinie 20 Turniejem Narodów w tenisie plażowym. Z kolei w sobotę w godzinach 9-21 będziemy świadkami rozstrzygnięć mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Po finałach odbędzie się mecz gwiazd w siatkówce plażowej z udziałem czołowych zawodników w kraju – Jędrzeja Bożyniaka i Piotra Janiaka, których rywalami będą zawodnicy z Czech i RPA. Wisienką na torcie festiwalu będzie niedzielny mecz pokazowy z udziałem zawodników Łomża VIVE Kielce.

– W 2019 roku spotkaliśmy się w Kielcach z bardzo ciepłym przyjęciem, a na kieleckim Rynku gościliśmy wielu ludzi. Atmosfera była świetna! W tym roku zmieniamy formułę, festiwal będzie krótszy, ale mam nadzieję, że za rok wrócimy do pierwotnej formy festiwalu – zaznacza Piotr Głogowski, prezes Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych.

Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorami imprezy są mistrzyni świata w tenisie plażowym Aleksandra Adamska i oraz mistrz świata i Europy w siatkówce, Paweł Zagumny.