Piaszczyste boisko wraca do Kielc! Przed nami kolejna edycja festiwalu

Już w najbliższy piątek (21 sierpnia) w stolicy województwa świętokrzyskiego rusza RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2020. Święto sportów plażowych tym razem odbędzie się na terenie malowniczego rezerwatu Kadzielnia przy Amfiteatrze i potrwa trzy dni. Ambasadorem imprezy jest Paweł Zagumny oraz Aleksandra Adamska. 

RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Kielce 2020 rozpocznie się o godzinie 20:30 od Turnieju Narodów w Tenisie Plażowym. Na placu gry zobaczymy m.in. mistrzynię świata – Aleksandrę Adamską.

Sobota to podtrzymanie emocji na najwyższym poziomie. Mieszkańcy Kielc w godzinach 9:00-21:00 będą świadkami finałów Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym. Zobaczymy deblowe spotkania zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn, których zwieńczeniem będą wieczorne starcia o złote medale.

Jednak tego dnia festiwal będzie trwał do późnych godzin nocnych. Już o 21:15 rozpocznie się Nocny Mecz Gwiazd w siatkówkę plażową mężczyzn między najbardziej utytułowanymi parami w rankingu. Wśród nich Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak – tegoroczni krajowi liderzy, zwycięzcy malezyjskiego „World Tour”, zdobywcy Pucharu Polski Plaży Open 2018.

Ostatni dzień RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020 przypada na niedzielę 23 sierpnia. To właśnie tego dnia od rana na piaszczystym boisku odbywać się będzie rywalizacja pań oraz panów podczas Finałów Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym w singlu oraz mixtach.

Wisienką na torcie tegorocznego festiwalu będzie Mecz Gwiazd, czyli pokazowy mecz w piłkę ręczną plażową drużyny Łomża VIVE Kielce. To wydarzenie rozpocznie się o 21:30 i będzie prawdziwą gratką dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko.

– Już kilka dni po zakończeniu zeszłorocznego festiwalu, jaki miał miejsce na kieleckim Rynku, wiedzieliśmy, że będziemy chcieli do Kielc wrócić. Zwłaszcza, że spotkaliśmy się tutaj z ciepłym przyjęciem, niesamowitą atmosferą i wreszcie dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. I choć ze względu na pandemię koronawirusa nie mogliśmy wrócić w tej samej formule, liczymy, że kielczanie odwiedzą nas również w tym roku i będą się z nami bawić równie dobrze – mówi Piotr Głogowski, organizator RK Studio Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kielce 2020.

Przypomnijmy raz jeszcze, że festiwal odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia 2020 roku na terenie rezerwatu Kadzielnia przy Amfiteatrze w Kielcach. Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce oraz Urząd Marszałkowski Województwa świętokrzyskiego. Retransmisje z poszczególnych wydarzeń można będzie zobaczyć w Polsacie Sport.

Fot. Milena Czosnowska

Link do wydarzenia (kliknij tutaj).