Prezydent Kielc spróbował swoich sił w tenisie plażowym

W piątkowy wieczór na kieleckiej Kadzielni wystartował RK Studio Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych. Imprezę rozpoczął pojedynek Polaków z Portugalczykami w tenisie plażowym. W ceremonii otwarcia wziął udział Bogdan Wenta, prezydent miasta, który potem… sam spróbował swoich sił na piasku. Wystąpił w jednej drużynie z Pawłem Zagumnym.

Piątkowej rywalizacji nie zabrakło emocji. W Turnieju Narodów zmierzyła się krajowa czołówka tenisa plażowego, na czele z Aleksandrą Adamską – mistrzynią świata w tenisie plażowym. Na przeciwko stanęli najlepsi zawodnicy i zawodniczki z Portugalii.

W sobotę od rana toczą się zmagania w mistrzostwach Polski w tenisie plażowym w deblu kobiet oraz mężczyzn. Finały zostaną rozegrane po południu – o godz. 17 i 17:30. O 21 rozpocznie się z kolei Nocny Mecz Gwiazd w siatkówkę plażową mężczyzn między najbardziej utytułowanymi parami w rankingu. Wśród nich Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak – tegoroczni krajowi liderzy, zwycięzcy malezyjskiego „World Tour”, zdobywcy Pucharu Polski Plaży Open 2018. Na placu gry także Leo Williams (RPA) i Robert Kufa (Czechy).

Partnerami wydarzenia są Miasto Kielce i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorami imprezy są mistrzyni świata w tenisie plażowym Aleksandra Adamska i oraz mistrz świata i Europy w siatkówce, Paweł Zagumny.