Kwalifikacje szczęśliwe dla duetu Chiniewicz/Groszek

Czwartek w VW Beach Pro Tour Futures Warszawa presented by Lexus Warszawa Radość należał do duetów, które walczyły o awans do turnieju głównego. W eliminacjach wystartowały trzy polskie pary, a sukcesem zakończyła je dwójka Martin Chiniewicz i Piotr Groszek.

Plaża Wilanów ponownie tętni życiem. Wszystko z powodu międzynarodowych rozgrywek VW Beach Pro Tour Futures Warszawa presented by Lexus Warszawa Radość. Zawody z cyklu Pucharu Świata już po raz kolejny są rozgrywane w tym miejscu i goszczą duety z całego świata. W tym roku na wilanowskiej plaży można oglądać m.in. teamy z Chin, Izraela, Chile, a nawet z dalekiego Omanu. W stawce uczestników nie brakuje oczywiście duetów z Polski, które rywalizują już od pierwszego dnia.

W eliminacjach wystąpiły trzy biało-czerwone pary. Jako pierwsi na boisko wybiegli Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak, jednak w tie-breaku musieli uznać wyższość Litwinów  Donela/Palubinskas. Dwie pozostałe polskie dwójki zmierzyły się ze sobą w ostatnim meczu pierwszej rundy. W tym starciu Martin Chiniewicz i Piotr Groszek pokonali po trzysetowej walce Jana Krasińskiego i Mateusza Ziębę. Zwycięzcy tego spotkania w drodze do turnieju głównego musieli jeszcze pokonać Łotyszy. Na koniec pierwszego dnia turnieju Chiniewicz i Groszek rozegrali kolejnego tie-breaka, w którym wygrali z rywalami wyraźnie i tym samym cieszyli się z awansu do kolejnej rundy zmagań. 

– Ciągle jesteśmy w szoku, że wygraliśmy ten pierwszy mecz. Nie dlatego, że nie wierzymy w swoje umiejętności, ale pierwszy raz w życiu ze sobą graliśmy – powiedział po pierwszym meczu Martin Chiniewicz. – Myślę, że ten mecz był trudniejszy dla przeciwników niż dla nas. My wiedzieliśmy, co oni grają, a oni za bardzo nie wiedzieli, co my możemy w tym zestawieniu grać. Czasami samych siebie zaskakiwaliśmy – dodał Piotr Groszek. Oprócz nich do turnieju głównego awans uzyskali Chińczycy HA Likejiang/Li Zhuoxin, a także dwa duety z Omanu Ahmed/Haitham i Mazin/Hood.

Od main draw rywalizację w VW Beach Pro Tour Futures Warszawa presented by Lexus Warszawa Radość rozpoczną: rozstawieni z numerem 1 brązowi medaliści mistrzostw Polski Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, młodzi Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa, grający z dziką kartą Maciej Kałuża i Filip Brandt, a także Michał Korycki i Michał Kądzioła. Ten drugi niespełna tydzień temu odbierał we wrześni złoty medal mistrzostw Polski, wywalczony z Marcinem Ociepskim. Po czwartkowych starciach dołączyli do nich wspomniani już Martin Chiniewicz i Piotr Groszek, więc w turnieju Polska ma mocną reprezentację pięciu teamów.

Start piątkowej rywalizacji zaplanowano na godzinę 8:30, a mecze rozgrywane będą do samego wieczora. Zmagania na wilanowskiej plaży można będzie oglądać na stronie internetowej TVP Sport.