Na Plaży Wilanów startuje ostatni plażowy turniej w tym sezonie

Przed nami ostatnie rozdanie w tegorocznym sezonie siatkówki plażowej w Polsce. Na jego zakończenie Plaża Wilanów będzie gościć międzynarodowy VW Beach Pro Tour Futures Warszawa presented by Lexus Warszawa Radość. Zawody rozpoczną się w czwartek eliminacjami do turnieju głównego.

O prawo gry w main draw powalczy 16 drużyn. Do piątkowych rozgrywek awansuje osiem z nich. Punkty rankingowe zapewniają udział w turnieju głównym ośmiu najwyżej rozstawionym duetom. Rywalizacja toczyć się będzie od rana na boisku zlokalizowanym na Plaży Wilanów.

Po raz kolejny w polskim Beach Pro Tourze okazało się, że warto być cierpliwym i przygotować się do gry, nawet jeśli jest się na dalszych miejscach na liście rezerwowej. Na koniec ostatecznych zapisów do eliminacji okazało się, że w turnieju znalazł się kolejny polski duet – Jan Krasiński i Mateusz Zięba. Ze względu na fakt, że do kwalifikacji nie stawił się komplet par, a teamy, które na liście rezerwowej były przed Polakami, również nie dojechały, to oni wskoczyli do rywalizacji.

Tym samym w kwalifikacjach zagrają trzy polskie duety: Piotr Groszek i Martin Chiniewicz, Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak oraz wspomniani Jan Krasiński i Mateusz Zięba. Od piątku zmagania rozpoczną: Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, którzy w ubiegłym tygodniu wywalczyli brązowe
medale mistrzostw Polski, Michał Kądzioła i Michał Korycki, którzy połączyli siły właśnie na ten turniej, młodzi Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa, a także grający z dziką kartą Maciej Kałuża i
Filip Brandt.

Wiemy już, że niestety do turnieju głównego nie awansuje komplet polskich dwójek. W pierwszej rundzie eliminacji dwie polskie pary trafiły na siebie Krasiński/Zięba i Groszek/Chiniewicz. Duety, które awansują do piątkowej rywalizacji, poznamy w czwartek wczesnym wieczorem.

Harmonogram sobotnich gier eliminacyjnych:
8:30 Wu Jiaxin/Ch. W. Zhou (CHN) – Knobloch/Kittel (CZE)
9:20 Donela/Palubinskas (LTU) – Lech/Jaroszczak (POL)
10:10 Rebel/Korotkov (EST) – Ahmed/Haitham (OMA)
11:00 Mazin/Hood (OMA) – Dunbavin/Lawson (ENG)
11:50 Opsahl/Gamlemoen (NOR) – Relins/Stankevics (LAT)
12:40 Bulgacs O./Graudins (LAT) – Rumsevicius/Stasevicius (LTU)
13:30 Krasiński/Zieba (POL) – Groszek/Chiniewicz (POL)
Mecze II rundy eliminacji rozpoczną się o godz.: 14:20, 15:10, 16:00, 16:50.