Plażowe akrobacje w ten weekend na plaży w Wilanowie

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Footvolley World Tour Wilanów 2022, czyli światowej rangi turniej w siatkonodze plażowej. W imprezie udział weźmie 12 par z dziesięciu krajów, w tym mistrzowie świata; Luciano Almeida i Lalazinho z Brazylii.

Footvolley powstał w 1965 roku na plaży Copacabana w Rio de Janeiro w odpowiedzi na zakaz gry w piłkę nożną, a jego twórcą jest Octavio de Moraes. Do Polski Footvolley, podobnie jak Beach Soccer i Futnet, sprowadził w 2003 roku łodzianin Michał Sieczko. Od tamtej pory, Sieczko organizował w Polsce turnieje rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, a reprezentacja Polski zagrała m.in w mistrzostwach świata i w Pucharach Świata.

Tegoroczna impreza Footvolley World Tour odbywa się w ramach Dni Wilanowa, a uatrakcyjnią ją koncerty polskich artystów; Ani Dąbrowskiej, Kuby Badacha, AN4TOLA, Tribbsa, Kubańczyka i Smolastego.

Jestem bardzo szczęśliwy, że drugi rok z rzędu Footvolley jest obecny w Wilanowie, a mieszkańcy stolicy mają możliwość podziwiać najlepszych footvolleyowców świata, atakujących i blokujących piłkę fruwająca nad siatką na wysokości 220 cm. To będzie weekend wysokich lotów, serdecznie zapraszam wszystkich na plażę Wilanów – mówi Michał Sieczko, promotor Footvolleya w Polsce.

Honorowym gościem podczas finału turnieju będzie Ambasador Brazylii w Polsce, Jego Ekscelencja Haroldo de Macedo Ribeiro. 

Linki do transmisji z Footvolley World Tour Wilanów 2022 w YouTube:
Sobota – sesja dzienna
https://lnkd.in/demHH9Xf
Sobota – sesja wieczorna
https://lnkd.in/drzRVdfG
Niedziela
https://lnkd.in/dU2eS_eb

Organizatorami imprezy są Siatkonoga Polska i Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych.