Nikt na nich nie stawiał! 18-letni Polacy w strefie medalowej!

Przed nami najważniejsza część VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa. Po sobotniej rywalizacji, w której emocje sięgały zenitu, do rozegrania zostały starcia w strefie medalowej. W niej dość sensacyjnie znaleźli się młodzi reprezentanci Polski, Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek. Co ważne, 18-letni zawodnicy wyeliminowali z turnieju dwie inne polskie pary.

Od samego rana dwie z polskich par walczyły o pozostanie w turnieju. Michał Korycki i Miłosz Kruk wywiązali się z zadania i pokonali duet z Mauritiusa w dwóch setach. Ta sztuka nie udała się reprezentantom Polski – Artemowi Besarabowi i Mateuszowi Florczykowi. Biało-czerwoni przegrali z Włochami 0:2. – Musimy popracować nad naszą grą. Dołożyć więcej treningów i w kolejnym turnieju wystąpić już lepiej. Popełniać też mniej błędów. Wtedy będziemy na dobrej drodze do lepszej formy – stwierdził Mateusz Florczyk.

Po pierwszych czterech starciach w sobotę odbyło się losowanie Round12. Nie było ono szczęśliwe dla polskich duetów. W tej rundzie trafiły na siebie dwie biało-czerwone pary. Dodatkowo wygrany z tego starcia miał w ćwierćfinale zagrać z parą Brożyniak/Janiak. Do tego meczu awansowali młodzi reprezentanci Polski. W Round12 dwaj osiemnastolatkowie Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek pokazali hart ducha i ogromną wolę walki. Cały mecz zagrali dobrze i równo. To pozwoliło im pokonać parę Korycki/Kruk, która była faworytem.

Polski ćwierćfinał przyniósł sensacyjne rozstrzygnięcie. Para Krzemiński/Pietraszek nie przestraszyła się presji i bardziej doświadczonych rywali po drugiej stronie siatki. Pierwsza partia była w miarę wyrównana, choć to młodzi prowadzili przez większość czasu. Druga to ich koncertowa gra i pokaz pewności siebie. Zagrania 18-latków były przemyślane i dojrzałe, a rywale nie mieli większych szans. – Przed turniejem nie oczekiwaliśmy tak dobrego wyniku, ale nie popadamy w samozachwyt. W niedzielę będziemy walczyć o medale i bardzo się z tego cieszymy – podsumował krótko Jakub Krzemiński.

Z pozostałych spotkań do półfinału VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa awansowali również Belgowie Vandecaveye, Lo./Vandecaveye, którzy w ćwierćfinale pokonali Czechów. To oni w pierwszym niedzielnym meczu staną naprzeciwko młodych Polaków. W drugim półfinale zmierzą się Niemcy Sowa/Just z reprezentantami Włoch Alfieri/Andreatta, T.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Orlen Paliwa.