W niedzielę mecz pokazowy tenisa plażowego


Tenis plażowy to mało popularna dyscyplina sportu, choć trzeba przyznać, że bardzo widowiskowa. Kibice na VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa będą mieli okazję poznać ją trochę bliżej.

W niedzielę po spotkaniach półfinałowych odbędzie się pokazowy mecz, w którym reprezentanci Polski wraz z gościem z Litwy będą prezentować tę dyscyplinę. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w tej plażowej odmianie tenisa, a także poznać sprzęt i zasady.

Mecz odbędzie się około godz. 12:00.

Uczestnicy meczu pokazowego tenisa plażowego:
Michał Więcek – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów, brązowy medalista mistrzostw Europy IFBT, wicemistrz świata IFBT z Barcelony z 2019 roku. Założyciel klubu Beach Tennis Kraków w którym prowadzi treningi tenisa plażowego. Obecnie szósty w światowym rankingu ITF.
Rokas Cebrukas – reprezentant Litwy, uczestnik mistrzostw Europy. Od dłuższego czasu reprezentuje Litwę na arenie międzynarodowej.
Jakub Tokarz – reprezentant Polski, mistrz Polski w singlu, deblu oraz mikście, ćwierćfinalista mistrzostw Europy w mikście i w deblu, zajął 9. miejsce na drużynowych mistrzostwach świata. Trener w Akademii Tenisowej Kozerki.
Jakub Miękus – mistrz Polski z 2017 roku. Dodatkowo też zdobył kilka brązowych medali mistrzostw Polski. Brązowy medalista mistrzostw świata w singlu open w Barcelonie w 2019 roku oraz miejsce w deblu +30.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Orlen Paliwa.