To będzie historyczna i niezapomniana niedziela w Krakowie

Mecze młodych Polaków w strefie medalowej VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa to nie jedyne przyciągające uwagę kibiców aspekty. W niedzielę na terenie Galerii Krakowskiej rywalizacja sportowa będzie już krótsza, ale organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje.

Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek przebojem wdarli się do półfinału VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa. W niedzielę oczy wszystkich będą skierowane właśnie na nich, a przed nimi ogromna szansa.

Ostatni dzień w turnieju otworzą właśnie mecze 1/2 finału. W przerwie po zakończonych półfinałach organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla kibiców, którzy zdecydują się odwiedzić wydarzenie. Oprócz animacji i konkursów z nagrodami odbędą się dwa spotkania pokazowe. Pierwsi na boisko główne wybiegną reprezentanci Polski i Litwy w tenisie plażowym. Chętni kibice będą mogli spróbować swoich sił w tym sporcie, a także poznać sprzęt i zasady.

Nie zabraknie także turniejowego meczu gwiazd, który gwarantuje rewelacyjną zabawę. Wezmą w nim udział m.in. siatkarski mistrz świata z 2014 roku Paweł Zagumny, były reprezentant Polski Rafał Buszek oraz wielokrotny mistrz Europy i świata w siatkówce na śniegu Michał Matyja.

W VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa zawodnicy rywalizują o pulę nagród w wysokości 5000 euro (zwycięzcy zgarną z niej 1000 euro), a także punkty do rankingu światowego. Od początku zawodów całość można było obserwować online. Z kolei wszystkie niedzielne mecze VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa będą już transmitowane na antenie Polsatu Sport Fight.

VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa – niedziela harmonogram:

10:00 półfinał Krzemiński/Pietraszek (POL) – Vandecaveye, Lo./Vandecaveye (BEL)
11:00 półfinał Sowa/Just (GER) – Alfieri/Andreatta, T. (ITA)

ok 12:00 mecz pokazowy tenisa plażowego
ok. 12:30 mecz gwiazd

13:30 mecz o 3. miejsce
14:30 finał

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Orlen Paliwa.