W VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa czas na siatkarki!

Po rywalizacji siatkarzy czas na panie. W czwartek rano wystartują kwalifikacje do turnieju głównego VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa. Na doping krakowskich kibiców w tym etapie liczą dwie polskie pary.

Po udanych zmaganiach siatkarzy, zakończonych srebrem reprezentantów Polski, szesnaście par z całego świata w czwartek powalczy o cztery miejsca premiowane awansem do turnieju głównego VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa. Stawkę głównie europejskich teamów uzupełniają siatkarki z Kanady i Izraela.

Wśród rywalizujących o „main draw” są dwie polskie pary. Julia Radelczuk i Paulina Łabuz na liście startowej w eliminacjach znalazły się ze względu na punkty rankingowe. Justyna Łukaszewska i Aleksandra Zdon do ostatniej chwili nie wiedziały, czy zagrają na terenie Galerii Krakowskiej. Do kwalifikacji wskoczyły z listy rezerwowej.

Rywalizacja w eliminacjach toczyć się będzie od samego rana, a inauguracyjny mecz zaplanowano na godzinę 9:30. Pierwsze starcie reprezentantek Polski będzie można obejrzeć o godzinie 12:50. Pierwsza runda kwalifikacji zakończona zostanie też meczem Polek, o godz. 15:20. Ostatni mecz eliminacji zaplanowano na 18:40.

Poważne granie w VW Beach Pro Tour Futures Kraków by Orlen Paliwa rozpocznie się w piątek, gdy wystartuje turniej główny. Udział w tym etapie mają cztery polskie pary: Melania Marcinowska i Maja Kruczek, Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta, Marta Łodej i Julia Kielak oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio.

Oczy większości zwrócone będą głównie na tę ostatnią dwójkę. Ciężkowska i Łunio w czasie, gdy w Krakowie rywalizowali siatkarze, walczyły w mistrzostwach Europy do lat 22. Zdobyły w nich srebro. W krakowskim turnieju są też najwyżej rozstawioną polską parą.

Turniej potrwa do niedzieli, kiedy zostaną rozegrane najważniejsze mecze. Od czwartku do soboty włącznie wszystkie starcia oglądać będzie można na stronie polsatsport.pl. Mecze niedzielne transmitowane będą w Polsacie Sport Fight.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Orlen Paliwa.