Rewelacyjne dwa miesiące ze sportami plażowymi na Plaży Wilanów!

Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Plaża Wilanów przez ponad dwa miesiące będzie tętnić plażowym życiem. Na obiekcie, który powstaje w pobliżu Urzędu Dzielnicy Wilanów, królować będą sporty plażowe. Startuje Sportowa Plaża ORLEN Paliwa 2024. Od najmłodszych po seniorów – każdy będzie mógł wziąć udział w rozgrywkach, każdy znajdzie też dyscyplinę dla siebie.

Sportowa Plaża ORLEN Paliwa 2024 startuje już od początku lipca. Jest to cykl różnych wydarzeń sportowych w kilku dyscyplinach. Jako pierwsze na obiekt przygotowany na Plaży Wilanów wybiegną dzieci. W dn. 13-14 lipca rozegrany zostanie turniej w siatkówce plażowej dziewczynek i chłopców. Od 20 do 21 lipca królować będzie piłka ręczna kobiet i mężczyzn. Kolejny turniej siatkówki plażowej zaplanowano na 3 i 4 sierpnia.

Później będzie jeszcze ciekawiej. Kolejny weekend będzie należał do Turnieju Tenisa Plażowego i Turnieju Footvolley’a. Od 17 do 18 sierpnia chętne drużyny będą mogły wziąć udział w Turnieju Beach Soccera kobiet i mężczyzn. Pomiędzy turniejami z obiektu będzie można korzystać też po zarezerwowaniu boiska.

Kilka dni pod koniec sierpnia poświęcone będzie na duże młodzieżowe wydarzenie – Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych, w którym rozgrywane będą turnieje siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej dziewcząt i chłopców. Od razu po nim rozegrana zostanie wyjątkowa formuła King w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, a następnie na Plaży Wilanów zagrają mixty.

Sportowa Plaża ORLEN Paliwa 2024 będzie gościć w Wilanowie przez całe dwa wakacyjne miesiące. Tak wielu możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu jeszcze nie było.

Ukoronowaniem wszystkich plażowych wydarzeń będzie kolejny już w Wilanowie międzynarodowy turniej VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by Orlen Paliwa 2024. Na przełomie sierpnia i września wystąpią siatkarze. Tydzień później siatkarki. Po raz kolejny na Plażę Wilanów zawitają też plażowi mastersi. Superpuchar Polski w siatkówce plażowej masters to jednak nie koniec wydarzenia. Dwa turnieje siatkówki plażowej, do których  może zgłosić się każdy, zamkną cały cykl wydarzeń.

Więcej informacji o Sportowej Plaży ORLEN Paliwa 2024 w zakładce Sportowa Plaża ORLEN Paliwa 2024.