Zapis konferencji prasowej przed Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa


Ludwik Rakowski (Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy):

Przede wszystkim chciałem bardzo serdecznie przywitać w Dzielnicy Wilanów, Królewskiej Dzielnicy Miasta Stołecznego Warszawy. Mam nadzieję, że to będzie przyjazna zawodnikom i zawodom dzielnica. Że ta pogoda, którą mamy dzisiaj, wypada się już przed rozpoczęciem turnieju i że to miejsce wróci do tej swojej nazwy i będzie okazja, by przypomnieć, dlaczego to miejsce tak jest nazywane. Przede wszystkim życzę dobrej pogody, udanych zawodów i liczę na to, że będzie to naprawdę duża atrakcja dla naszych mieszkańców, dla mieszkańców Warszawy i wszystkich tych, którzy będą śledzić te zawody za pośrednictwem internetu, czy telewizji. Dziękuję bardzo organizatorom i współorganizatorom całego przedsięwzięcia i cieszę się, że może ono tutaj się u nas w Dzielnicy Wilanów odbyć.

Janusz Samel (dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy):

Trzy lata temu, gdy rozpoczynał się ten projekt, to myśleliśmy, gdzie można by przygotować takie zawody oprócz Monty, czyli dedykowanemu obiektowi dla siatkówki plażowej. W pasie przy Wiśle okazało się, że mamy dużą plażę, w Królewskiej Dzielnicy Wilanów i można tu zbudować sportowe miasteczko. Ono w poprzednich edycjach było nieco krócej, bo stało około tygodnia. W tej edycji będzie stało nawet trzy tygodnie. Już odbyły się zawody w tenisa plażowego, czyli dyscypliny powiązanej trochę z piaskiem. Teraz zaczynamy poważną grę – turniej Futures, który dla mężczyzn rozpocznie się niebawem, a w kolejnym tygodniu rozpocznie się dla ten kobiet. Będzie on dobrym sprawdzianem i rozgrzewką do dalszych gier. Cieszymy się, że w Warszawie, oprócz Monty, jest jeszcze takie miejsce, w którym można grać w siatkówkę plażową na wysokim, profesjonalnym poziomie. Mam nadzieję, że osiągnięte tutaj wyniki, będą wpływały na dalsze losy tych zawodników. Jest grupa, zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet, młodych zawodników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką plażową, ale już utytułowanych. Są wśród nich np. mistrzynie Europy do lat 20. To dobrze, bo Warszawa to również miejsce, w którym jest najsilniejszy ośrodek szkolenia siatkarskiego. Myślę, że Paweł Zagumny to potwierdzi, bo MOS, MTK, Metro Warszawa i kilka innych klubów siatkarskich, to bardzo silne ośrodki szkolenia sportowego w siatkówce halowej.

Cieszymy się, że jesteśmy partnerem tego wydarzenia. Cieszymy się, że to wydarzenie odbędzie się w Wilanowie, w pięknym miejscu, super otoczeniu, będzie profesjonalnie przygotowane, z profesjonalnym miasteczkiem. Mam nadzieję, że jak co roku z wieloma atrakcjami dla kibiców, którzy przyjdą na trybuny. Oby się wypadało i oby te trybuny się zapełniły nie tylko na gry finałowe, ale już na gry eliminacyjne. Trzymam kciuki za cały projekt. Mam nadzieję, że będzie się on rozwijał. Mam nadzieję również, że jako miasto wspólnie z Dzielnicą Wilanów będziemy mogli w nim jeszcze uczestniczyć w przyszłości. Trzymam kciuki za poziom organizacyjny i dziękuję wszystkim partnerom, którzy są przy tym turnieju. To jest niesamowicie ważne, by gromadzić środki finansowe, by taki turniej przeprowadzić, zbudować takie miasteczko w centrum miasta, czy właściwie w centrum Wilanowa.

Jakub Opara (Członek Zarządu ds. Logistyki ORLEN Paliwa):

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować Pawłowi Zagumnemu za zaproszenie, już po raz drugi, do współpracy przy tym projekcie. Osoby Pana Pawła nie trzeba przedstawić – dwudziestoletni reprezentant Polski, mistrz świata, mistrz Europy, zdobywca Ligi Mistrzów. To on gwarantuje najwyższy poziom realizacji tego przedsięwzięcia. Tak jak już powiedziałem, to już drugi raz, gdy jesteśmy sponsorem tego wydarzenia, sponsorem tytularnym. Są takie czasy, że sport bez pieniędzy de facto nie istnieje. Pieniądze w sporcie są niezbędne, żeby się rozwijał, by młodzież trenowała i byśmy w przyszłości mogli mieć takich zawodników jak chociażby Paweł Zagumny. My traktujemy to z jednej strony, jako społeczną odpowiedzialność biznesu. Mówię tu o Grupie Kapitałowej ORLEN, która jak dobrze wiemy, jest największym sponsorem polskiego sportu. Z drugiej strony, jako biznes, chcemy również promować swoje produkty, swoje marki. I poprzez ten turniej, poprzez działania sponsoringowe w ramach sportu, możemy promować naszą markę, nasze produkty. Oczywiście organizatorom życzę wszystkiego najlepszego. Liczymy na to, że pogoda będzie sprzyjała, a zainteresowanie warszawiaków będzie duże i poprzez ten turniej zawodnicy, jak i organizatorzy dostarczą nam wielu pozytywnych emocji.

Oguz Degirmenci (Delegat Techniczny CEV):

Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak idą przygotowania do turnieju. Ze strony CEV i FIVB chciałbym podziękować wszystkim wspierającym to wydarzenie, począwszy od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Wilanów po wszystkich sponsorów i innych partnerów. Już nie mogłem się doczekać przyjazdu do Polski. To mój pierwszy raz w Polsce i w Warszawie i bardzo mi miło, być tutaj. Polska jest znana z wysokiego poziomu siatkówki i siatkówki plażowej. Będziemy mogli tutaj na Wilanowie oglądać topowe drużyny z tego kraju.

Robert Wardak (Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej)

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz własnym chciałbym serdecznie podziękować organizatorom – Międzynarodowemu Centrum Sportów Plażowych za to, że po raz kolejny postanowili zorganizować Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. Dziękuję również władzom samorządowym za to, że wspierają ten projekt, który pozwala promować zdrowy tryb życia. Ogromne podziękowania kieruję również do sponsorów, którzy łączą biznes ze sportem i pozwalają na to, by takie imprezy mogły się odbywać. Chciałem podkreślić, że najbliższe turnieje będą tymi zamykającymi cały cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Z roku na rok sezon staje się dłuższy. Robimy to wszystko dla zawodników, sportowców, dla miast, które promują się w ten sposób również. Ten sezon rozpoczął się w maju, a zakończy się praktycznie w połowie września. Jest to na pewno dla nas wielka satysfakcja, że możemy współpracować z takimi ośrodkami, miastami, dzielnicami. Zrobimy wszystko, by w przyszłym roku jeszcze bardziej rozwinąć cykl naszych turniejów. Myślę, że uda nam się zorganizować w przyszłym roku Beach Pro Tour Challenge, czyli ten wyższy poziom. Teraz zapraszam do kibicowania w najbliższym turnieju w Wilanowie.

Piotr Głogowski (Prezes Zarządu Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych):

Bardzo się cieszę, że już trzeci rok z rzędu możemy zorganizować tak duże przedsięwzięcie, jakim jest Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć działania i odbędą się aż dwa międzynarodowe turnieje. Pierwsze mecze już w czwartek, trwać będą do niedzieli. Od 7 do 10 września odbędzie się turniej kobiet. Śmiało można powiedzieć, że w tym roku będzie podwójnie więcej emocji. Wykorzystamy nasze doświadczenie, które zdobyliśmy w poprzednich edycjach, by wznieść ten turniej na jeszcze wyższy poziom. Te wszystkie imprezy nie mogłyby się odbyć bez naszych partnerów i sponsorów, którzy już po raz kolejny obdarzyli nas dużym zaufaniem. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować naszemu sponsorowi tytularnemu ORLEN Paliwa, Ministerstwu Sportu i Turystyki. Miastu Stołecznemu Warszawa, Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, Samorządowi Województwa Mazowieckiego oraz Dzielnicy Wilanów. Od siebie mogę życzyć wszystkim zawodnikom udanego turnieju i zachęcam do kibicowania.

Paweł Zagumny (Wiceprezes Zarządu Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych):

Dzięki wspaniałym gospodarzom, partnerom, sponsorom możemy spotkać się po raz kolejny. W tym roku połączymy niesamowite atrakcje sportowe z rozrywką. Będziemy grać w czasie Dni Wilanowa, będzie więc dużo atrakcji dla kibiców i osób postronnych. Dla ludzi, których chcemy zarazić sportem, którzy może przechodząc z dziećmi, pokażą im naszą ukochaną dyscyplinę, którą staramy się promować. Każdy znajdzie w trakcie tych dwóch weekendów coś dla siebie. Zapraszam wszystkich serdecznie. Natomiast wszystkim obecnym tu przy stole i zaangażowanym w organizację serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że staniemy na wysokości wysokości i w 100% spełnimy oczekiwania.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest ORLEN.