Strefa medalowa turnieju w Wilanowie bez polskich par

Żeński VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa powoli dobiega końca. W sobotniej rywalizacji w turnieju pozostawało nadal sześć polskich duetów, choć do ćwierćfinałów awansowały tylko trzy. Dla wszystkich reprezentantek Polski był to ostatni etap zmagań, ponieważ wszystkie trzy teamy musiały uznać wyższość rywalek. W niedzielnych meczach strefy medalowej kibice będą mogli zobaczyć Ukrainki, Czeszki i Estonki.

W pierwszych sobotnich spotkaniach dograno rundę grupową. Na boisko wybiegły pary, które poniosły porażkę w swoim pierwszym starciu w turnieju. W tej grupie znalazły się cztery polskie duety. Pierwsze do rywalizacji stanęły Paulina Łabuz i Julia Radelczuk. Biało-czerwone walczyły, ale to Holenderki Sonneville/Konink były lepsze. Następnie wystąpiły Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta. Polki po zaciętym, trzysetowym meczu z litewskim zespołem Dumbauskaite/Krizanauskaite awansowały do rundy play-off 12.

Melania Marcinowska i Nicole Jochym zagrały ze słowacką dwójką Siposova/Terenova. Mimo starań polskich siatkarek, to Słowaczki awansowały do dalszej części rywalizacji. W ostatnim spotkaniu tej rundy Agata Ceynowa i Marta Łodej zagrały z Czeszkami  Dvorníková/Pospisilova. Mecz od samego początku był bardzo zacięty, żadna z ekip nie miała zamiaru odpuszczać. Ostatecznie to Polki były górą.

W kolejnym etapie rozgrywek kibice mogli zobaczyć zmagania trzech polskich duetów. Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta zmierzyły się z Hiszpankami Florian/Munar. Biało-czerwone mimo zaciętego starcia, wygrały w dwóch setach i awansowały do ćwierćfinału. W następnym meczu wystąpiły Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. Polki walczyły do samego końca, jednak tie-break rozgrywany na przewagi padł łupem Słowenek. W ostatnim polskim spotkaniu Agata Ceynowa i Marta Łodej bez większych problemów pokonały Litwinki i również awansowały do ćwierćfinałów.

W ćwierćfinałach pierwsze do gry stanęły Julia Kielak i Maja Kruczek. Ich przeciwniczkami były zawodniczki z Czech, czyli siostry Pavelkove. Podczas meczu oba zespoły przeżywały lepsze i gorsze momenty, a całe stracie rozstrzygnęło się w tie-breaku. W nim o zwycięstwie Czeszek zadecydowały szczegóły. Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta zagrały z Ukrainkami Hladun/Lazarenko. Polki zagrały dobre spotkanie, jednak ukraińska dwójka była lepsza w ważnych momentach. To właśnie dało im awans do półfinału. Na zakończenie drugiego dnia turnieju głównego na piach Plaży Wilanów wybiegły Agata Ceynowa i Marta Łodej. Ich przeciwniczkami były Estonki Hollas/Remmelg. Polki od początku radziły sobie gorzej, co bardzo dobrze wykorzystały ich przeciwniczki. Ostatecznie estońskie siatkarki wygrały w dwóch setach.

Niedziela będzie ostatnim dniem zmagań siatkarek w VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. Na godz. 8:40 i 9:30 zaplanowano półfinałowe starcia. Mecz o 3. miejsce zaplanowany jest na godz. 12:00, a finał odbędzie się o 13:00. Oprócz finałowych zmagań siatkarek, na kibiców czekają dodatkowe atrakcje. O godz. 10:30 odbędzie się pokazowy mecz tenisa plażowego z udziałem Piotra Adamiaka, Magdaleny Adamiak, Pawła Cichaczewskiego i Moniki Norys. Następnie odbędzie się mecz gwiazd siatkówki. W nim kibice będą mogli zobaczyć: Pawła Zagumnego, Zbigniewa Bartmana, Jana Król, Rafała Szternela, Macieja Kosiaka oraz Oguza Degirmenci – delegata technicznego CEV.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.