W Wilanowie jedna polska już w ćwierćfinale, reszta jeszcze o niego gra

Trwa turniej główny VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. Do tego etapu zawodów przystąpiło sześć polskich par. Tylko jedna z nich – Julia Kielak i Maja Kruczek, awansowała bezpośrednio do ćwierćfinału zawodów. Pozostałe duety z Polski powalczą w sobotę o pozostanie w turnieju w rundzie play-off 12.

Do grupy A trafiły dwie polskie pary – Paulina Łabuz i Julia Radelczuk oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. Polki nie miały jednak okazji do bratobójczego pojedynku. Najpierw swoje spotkanie z Ukrainkami – Hladun/Lazarenko przegrały Paulina Łabuz i Julia Radelczuk. Natomiast drugi polski duet po tie-breaku pokonał holenderską dwójkę Sonneville/Konink. Dzięki wygranej Ciężkowska i Łunio grały jeszcze o bezpośredni awans do ćwierćfinału. Ich przeciwniczkami były siatkarki z Ukrainy. Polki walczyły do samego końca, jednak to ukraiński duet okazał się lepszy. Oba polskie zespoły powalczą jeszcze o dalszy udział w turnieju.

W grupie B znalazła się para Patrycja Jundziłł oraz Kinga Legieta. Biało-czerwone w pierwszym meczu zmierzyły się z litewską dwójką – Grudzinskaite G./Grudzinskaite R. Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i szybko zapisały na swoim koncie zwycięstwo w inauguracyjnym secie. W drugiej partii po zaciętej rywalizacji lepsze
były Litwinki. Tie-break był równie mocno emocjonujący. O wygranej decydowały szczegóły oraz szczęście. To bardziej sprzyjało litewskim siatkarkom. Natomiast w grupie C zagrały Nicole Jochym i Melania Marcinowska. Ich pierwszymi przeciwniczkami były Hollas/Remmelg z Estonii. Biało-czerwone dzielnie walczyły o każdy punkt, a w drugim secie były blisko doprowadzenia do tie-breaka. Rywalki nie pozwoliły im jednak przedłużyć rywalizacji.

Dwa polskie duety trafiły też do grupy D. Julia Kielak i Maja Kruk oraz Agata Ceynowa i Marta Łodej tym razem nie uniknęły bratobójczego pojedynku. W nim po zaciętych i bardzo wyrównanych dwóch setach lepsze okazały się nasze młode reprezentantki – Kielak i Kruk. W drugim spotkaniu dnia Polki podjęły Hiszpanki – Florian/Munar, a stawką meczu był bezpośredni awans do ćwierćfinału. Początek spotkania był wyrównany, ale ostatecznie pierwszego seta na swoim koncie zapisały rywalki. W drugim to biało-czerwone pokazały się z lepszej strony, doprowadzając do tie-breaka. W nim żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Ostatecznie z awansu mogły cieszyć się Polki. – Zagrałyśmy bardzo fajny mecz. Kibice nam pomagali. Było ich bardzo dużo i znakomicie gra się przy takiej atmosferze. Rywalki były bardzo dobre. Same też nie spodziewałyśmy się tych zwycięstw, ale lubimy zaskakiwać się i się udało – podsumowała Julia Kielak.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Turniej główny VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa – wyniki
Grupa A:
Hladun/Lazarenko (UKR) – Łabuz/Radelczuk (POL) 2:0 (21:13, 21:14)
Ciężkowska/Łunio (POL) – Sonneville/Konink (NED) 2:1 (19:21, 21:18, 15:11)
Hladun/Lazarenko (UKR) – Ciężkowska/Łunio (POL) 2:0 (21:16, 21:16)
Grupa B:
Dumbauskaite/Krizanauskaite (LTU) – Makhno, In./Rylova (UKR) 0:2 (16:21, 14:21)
Grudzinskaite G./Grudzinskaite R. (LTU) – Jundziłł/Legieta (POL) 2:1 (11:21, 22:20, 15:12)
Makhno, In./Rylova (UKR) – Grudzinskaite G./Grudzinskaite R. (LTU) 2:1 (22:20, 17:21, 15:11)
Grupa C:
Pavelková A./Pavelková K. (CZE) – Siposova/Terenova (SVK) 2:1 (21:13, 9:21, 15:12)
Hollas, H./Remmelg (EST) – Marcinowska/Jochym (POL) 2:0 (21:16, 21:19)
Pavelková A./Pavelková K. (CZE) – Hollas, H./Remmelg (EST) 1:2 (15:21, 21:18, 14:16)
Grupa D:
Ceynowa/Łodej (POL) – Kielak/Kruczek (POL) 0:2 (19:21, 18:21)
DVORNÍKOVÁ/Pospisilova (CZE) – Florian/Munar (ESP) 0:2 (14:21, 25:27) Kielak/Kruczek (POL) – Florian/Munar (ESP) 2:1 (17:21, 21:15, 15:13)

1 thoughts on “W Wilanowie jedna polska już w ćwierćfinale, reszta jeszcze o niego gra

1. Pingback: radar 20 tadalafil