Startuje Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych

Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych oraz Partnerzy: Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych – Galeria Krakowska, który odbędzie się w dniach 15-30 czerwca 2019 roku w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich dziennikarzy na oficjalną konferencje prasową z udziałem organizatorów, partnerów i zawodników. Prosimy o zapoznanie się z planem konferencji – jest dostępny TUTAJ. Konferencja odbędzie się w dniu 13 czerwca (czwartek) o godz. 15:00 w Galerii Krakowskiej (Hala Grodzka).

Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Galeria Krakowska to pierwsze takie wydarzenie w Polsce! Na jego potrzeby zostanie stworzona arena sportowa o powierzchni ponad 1500 metrów kwadratowych z trzema boiskami i rozstawionymi trybunami na 500 osób, a także przygotowana specjalna strefa relaksu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-30 czerwca przy Galerii Krakowskiej (plac obok starego Dworca PKP) i obejmuje trzy weekendy rozgrywek siatkówki plażowej, piłki ręcznej plażowej i beach soccer’a mężczyzn, w którym udział wezmą reprezentanci różnych państw. Nie zabraknie również dodatkowych emocji, jakie zapewni mecz pokazowy beach soccer’a pomiędzy reprezentacją Anglii i Bułgarii oraz nocny pojedynek reprezentantów Brazylii (aktualni mistrzowie Świata) z reprezentantami Polski w siatkówce plażowej. Dodatkowo, w tygodniu będą odbywać się turnieje towarzyszące siatkówki plażowej i beach soccer’a dla młodzieży szkolnej.