2021 FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw presented by ORLEN Paliwa: startujemy już jutro!

W środę, 1 września zorganizowana została konferencja prasowa przed 2021 FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw presented by ORLEN Paliwa, w której udział wzięli przedstawiciele Partnerów, Sponsorów i Organizatorów wydarzenia, a także Ambasador Paweł Zagumny oraz reprezentant Polski w siatkówce plażowej Jakub Szałankiewicz.

W spotkaniu z mediami udział wzięli: Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu  m.st. Warszawy Janusz Samel, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński, członek Zarządu ORLEN Paliw ds. Sprzedaży Krzysztof Cembrowicz, Dyrektor turnieju Sebastian Michalak, Prezes Zarządu Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych Piotr Głogowski, Ambasador wydarzenia – mistrz świata w siatkówce halowej z 2014 roku Paweł Zagumny oraz reprezentant Polski w siatkówce plażowej Jakub Szałankiewicz. 

Podczas konferencji przedstawiony został szczegółowy harmonogram wszystkich dni 2021 FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw presented by ORLEN Paliwa, zaprezentowane zostały także dodatkowe atrakcje dla mieszkańców Warszawy na Plaży Wilanów. 

O tym, jak ważne dla m.st. Warszawy jest takie wydarzenie jak 2021 FIVB Beach Volleyball World opowiedział Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy

Już po raz czwarty w Warszawie zorganizowany zostanie World Tour. Te lata pandemii bardzo komplikują życie organizatorom, więc cieszymy się, że w ,,oknie”, w którym można przeprowadzać wydarzenia w sposób bezpieczny, możemy w Wilanowie gościć najlepszych zawodników świata w siatkówce plażowej, również reprezentantów kraju. 

Cieszę się, że przez siatkówkę promujemy również aktywność fizyczną. Dzielnica WIlanów, jak i całe miasto stawiają na sport dzieci i młodzieży, bo to nasze podstawowe zadanie. Mieszkańcy mogą przyjść na wydarzenie i spotkać zawodników z różnych dyscyplin, w tym mistrzów świata. Bardzo ciekawa jest tutaj postać Ambasadora – mistrza świata Pawła Zagumnego. To też na pewno przyciągnie mieszkańców do przyjścia na trybuny. Mam nadzieję, że to będzie dobry turniej. Nam przede wszystkim zależy, żeby uprawiać aktywność fizyczną i myślę, że to będzie takie miejsce przez najbliższe kilka, gdzie przewinie się wielu młodych i nie tylko młodych adeptów sportu i tych wszystkich, którzy są sportem zainteresowani. Bardzo się cieszę, że udało się zgromadzić wielu Partnerów wokół tego wydarzenia. Mam nadzieję, że turniej będzie stał na bardzo wysokim poziomie! 

Impreza tej rangi już po raz pierwszy zawitała do Dzielnicy Wilanów. To tutaj przez najbliższe kilkanaście dni mieszkańcy będą mogli zobaczyć konfrontacje na najwyższym światowym poziomie, ale również przyjść i dobrze się bawić korzystając z przeróżnych atrakcji, które przygotował Organizator. 

Bardzo cieszymy się z tego wydarzenia! Zresztą wszystkie badania mówią, że Wilanów jest dzielnicą, gdzie żyje się najdłużej, najzdrowiej i rzeczywiście bardzo dużo mieszkańców naszej okolicy aktywnie uprawia sport. Impreza tej klasy nie mogła sobie wymarzyć lepszego miejsca w Warszawie. Nie możemy doczekać się startu imprezy, pogoda zaczyna sprzyjać, mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli naszej i Organizatorów! – powiedział Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński. 

Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest ORLEN Paliwa, którego reprezentował podczas wydarzenia członek Zarządu ORLEN Paliw ds. Sprzedaży Krzysztof Cembrowicz. 

Jako największa grupa biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w wiele projektów sponsoringowych. Oczywiście, poza dużymi klubami czy to w piłce nożnej czy w reprezentacji olimpijskiej bardzo mocno zwracamy uwagę na rozwój dzieci i młodzieży, stąd też uczestnictwo w tym projekcie. Z wielką przyjemnością dokładamy swoją cegiełkę do budowy takiego wizerunku i dziękujemy za zaproszenie do dołączenia do projektu! 

Po pierwsze chciałbym bardzo podziękować Piotrowi Głogowskiemu i Pawłowi Zagumnemu za zaproszenie do projektu i pogratulować wyboru lokalizacji – miejsce jest naprawdę świetne. Miałem przyjemność organizować dwa lata temu imprezę na Moncie, ale tutaj są zupełnie inne wyzwania. Trzeba było zbudować boiska w bardzo krótkim czasie, co wymaga ogromnej pracy. Pogoda dopisuje i  to jest bardzo istotne. Myślę, że to będą piękne zawody!  – podsumował Dyrektor Turnieju Sebastian Michalak. 

W tym ciężkim okresie pandemicznym nie odbył się żaden World Tour, dlatego bardzo nam zależało, żeby odczarować ten ciężki okres. Udało się i to w tak pięknym miejscu jakim jest Wilanów. Rozpoczynałem od imprez dużo niższej rangi i nawet nie marzyłem o tym, że będzie tutaj można zorganizować World Tour. Udało się! Liczymy na to, że będzie pogoda, bo jeżeli chodzi o publikę to mam nadzieję, że dopisze. Zjechało się kilkanaście drużyn z całego świata, więc sportowo wydarzenie będzie stało na pewno na wysokim poziomie. – zapowiedział Piotr Głogowski, Organizator wydarzenia, Prezes Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych. 

Bardzo cieszymy się, że World Tour wrócił do Polski, że będziemy mogli pokazać naszą najlepszą grę, że będziemy mieli wsparcie kibiców – na pewno będzie nam z tym dużo łatwiej. Medal brałbym w ciemno, ale mimo tego, że jesteśmy rozstawieni bardzo wysoko nie będzie nam łatwo, bo przeciwnicy też potrafią grać i będą chcieli wygrać. – ocenił szansę w turnieju reprezentant Polski, Jakub Szałankiewicz.

Jestem bardzo wdzięczny! W tak trudnym czasie pozwolono nam na organizację tego turnieju, my ze swojej strony zrobimy wszystko, aby to wydarzenie dopiąć na ostatni guzik. Raz jeszcze bardzo dziękuję wszystkim – m.st. Warszawa, Dzielnicy Wilanów, Urzędowi Marszałkowskiemu, Sponsorowi Tytularnemu ORLEN Paliwa oraz pozostałym Sponsorom i Partnerom, bo bez was nawet nie moglibyśmy myśleć o tym turnieju.dodał halowy mistrz świata z 2014 roku Paweł Zagumny. 

Ambasador BBA Transport – Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych zaprosił również wszystkich kibiców i mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – pierwszy w historii mecz pomiędzy halowymi i plażowymi mistrzami świata na piasku. 

Mamy niespodziankę dla kibiców. Już w piątek, przy sztucznym świetle, zagramy mecz mistrzowie świata kontra mistrzowie plażowi. W składzie halowym zobaczymy Marcina Możdżdżonka, Krzysztofa Ignaczaka, Bartka Kwolka i mnie. A po drugiej stronie świetnych mistrzów plażowych. Mam nadzieję, że nas nie ograją! Jesteśmy już emerytami także mam nadzieję, że się zlitują nad nami (śmiech). Na pewno będzie bardzo dobra zabawa! 

2021 FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw presented by ORLEN rozpoczyna się już jutro na Plaży Wilanów i potrwa do niedzieli, 5 września. Szczegółowy harmonogram wydarzenia można znaleźć tutaj, a listę zgłoszony drużyn tutaj