Wielkie święto na piachu rozpoczynamy już jutro! BBA Transport – Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych na Plaży Wilanów

W przeddzień startu wielkiego święta na piasku BBA Transport – Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele Partnerów, Sponsorów i Organizatorów wydarzenia, a także Ambasador Paweł Zagumny. 

Po wielkich sukcesach pierwszych edycji w Krakowie i Kielcach w 2019 roku i ponownie w stolicy województwa świętokrzyskiego w 2020 roku, czwarta odsłona BBA Transport Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych 2021 przenosi się na Plażę Wilanów. 

W spotkaniu z mediami udział wzięli: Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu  m.st. Warszawy Janusz Samel, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński, Prezes BBA Transport System Bartłomiej Sujkowski, członek Zarządu ORLEN Paliw ds. Sprzedaży Krzysztof Cembrowicz, Prezes Zarządu Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych Piotr Głogowski i Ambasador wydarzenia – mistrz świata w siatkówce halowej z 2014 roku Paweł Zagumny. 

Każde tego typu wydarzenie jest bardzo ważne z punktu widzenia firmy, rozwoju i propagowaniu zdrowego stylu życia. Współudział w BBA Transport – Międzynarodowym Festiwalu Sportów Plażowych stanowi dla nas wyzwanie, ale również ogromną radość do popularyzacji zdrowej rywalizacji i sportu na najwyższym poziomie. Gratuluję Organizatorom sprawnej pracy i życzymy ogromnego sukcesu. Sportowcom życzę, żeby w każdej minucie rozgrywek czuli, że dają z siebie wszystko. A widzom obserwującym zmagania, bawiącym się podczas zmagania, by każda chwila spędzana w Wilanowie była niezapomnianą, wielką przygodą! – powiedział Prezes BBA Transport System Bartłomiej Sujkowski, przedstawiciel Sponsora Tytularnego wydarzenia. 

O projekcie ,,Aktywna Warszawa” w kontekście wydarzenia mówił Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu  m.st. Warszawy Janusz Samel: W październiku tego roku ruszy strategia miasta ,,Aktywnie, blisko domu”, a takie wydarzenie jak BBA Transport – Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych może być preludium do tego, żeby pokazać, że m.st. Warszawa jest otwarta na każde innowacyjne wydarzenie, które może przyciągnąć nowe grupy odbiorców. Mam nadzieję, że to będzie impreza wpisana na stałe wpisana na Plaży Wilanów. 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy będą mieli okazję pooglądać sport na najwyższym poziomie, ale także uczestniczyć czy pograć na przygotowanej infrastrukturze. Mam nadzieję, że to będą udane sportowe dni w najbardziej usportowionej dzielnicy Warszawy, a wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz imprez na Plaży Wilanów. – dodał Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński. 

Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych powstał dwa lata temu w Krakowie. Postanowiliśmy rozszerzyć projekt, który robiliśmy już wcześniej, czyli siatkówkę plażową o beach soccera, tenisa plażowego, piłkę ręczną plażową – wyjaśnił Prezes Zarządu Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych Piotr Głogowski

O tym, jak ważne jest zachęcanie najmłodszych do sportu mówił Paweł Zagumny, Ambasador BBA Transport – Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych 2021. 

Zachęcamy do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, zwłaszcza najmłodszych. Będąc takim brzdącem jak one marzyłem, by móc grać na arenie, na której grają zawodowcy. Dzieci i młodzież będą miały taką możliwość podczas Polbrum Młodzieżowego Festiwalu Sportów Plażowych, tuż po zmaganiach w World Tourze. Myślę, że dzieciaki będą bardzo zadowolone. Chcemy im dać namiastkę tego, co czeka na nich – jeżeli będą wytrwałe i będą pracowały – za 10, 15 lat. Myślimy o najmłodszych, by wprowadzić ich w temat wielkiego sportu i zdobywania medali, co na pewno nie jest łatwe.