Wyjątkowe wydanie Pro Tour Futures ponownie w Wilanowie

Po sukcesie ubiegłorocznego turnieju VW Beach Pro Tour Futures, który rozegrano w Wilanowie, w tym roku międzynarodowe rozgrywki powrócą do tego miejsca. Wrócą już jednak w wyjątkowym i powiększonym wydaniu, ponieważ rozegrane zostaną dwa turnieje. Niebawem pierwszy z VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa.

W tym roku Plaża Wilanów tętnić będzie siatkarskim życiem przez dwa tygodnie. Wszystko dlatego, że rozegrane zostaną dwa turnieje rangi Beach Pro Tour Futures, a do Warszawy po raz kolejny zawitają plażowe pary z całego globu. Co najważniejsze, w obu wydarzeniach nie zabraknie szerokiego grona reprezentantów i reprezentantek Polski, a to na ich występy kibice czekają najbardziej.

Pierwsi do rywalizacji przystąpią siatkarze, a ich turniej rozegrany zostanie na przełomie sierpnia i września. W czwartek, 31 sierpnia rozegrane zostaną kwalifikacje, a od piątku, 1 września rozpocznie się turniej główny. W Warszawie zagrają duety z kilkunastu krajów całego świata. Co jest istotne, w rozgrywkach turnieju głównego miejsce zapewnione mają aż cztery polskie duety: Miłosz Kruk i Michał Korycki, Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa, Mateusz Florczyk i Artem Besarab oraz Piotr Groszek i Igor Ciemachowski. Ta ostatnia dwójka zagra w tej fazie dzięki dzikiej karcie. Warto przypomnieć, że Michał Korycki w ubiegłym roku w Wilanowie miał okazję zdobyć swój pierwszy medal na arenie międzynarodowej i z Michałem Kądziołą wskoczył na najniższy stopień podium.

Polska ma szanse na kolejne miejsca w turnieju głównym. Od kwalifikacji swój udział w VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa rozpocznie kolejna polska para: oraz Maciej Kałuża i Mikołaj Kaczmarek. Tuż przed turniejem eliminacyjnym może okazać się, że ze względu na absencję duetów zagranicznych w kwalifikacjach będą mogły zagrać duety z listy rezerwowych. Tę otwierają dwie biało-czerwone pary: Szymon Beta i Szymon Pietraszek, Andrzej Paszkowski i Martin Chiniewicz, a także Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk. Zwracając uwagę na turnieje z cyklu Futures rozgrywane wcześniej, mają one spore szanse przystąpić do rywalizacji.

W ubiegłym roku w Wilanowie można było oglądać tylko zmagania mężczyzn. Tymczasem w tym roku tydzień po męskich zawodach, w czwartek 7 września rozpocznie się turniej kobiet. Pierwszy dzień to oczywiście kwalifikacje, natomiast od piątku toczyć się będą zmagania w turnieju głównym. Turniejową „jedynką” będą Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Obok nich w turnieju głównym zagrają trzy inne biało-czerwone duety: Melania Marcinowska i Nicole Jochym, Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio oraz Julia Kielak i Maja Kruczek. Warto zwrócił uwagę zwłaszcza na tę drugą młodą parę. Zaledwie kilka dni temu dwójka Ciężkowska/Łunio sięgnęła po mistrzostwo Europy do lat 20.

Do rywalizacji w kwalifikacjach przystąpi jeszcze jeden polski duet: Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta. Na swoją szansę na liście rezerwowej czekają Wiktoria Deeg i Agata Ceynowa, a także Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska, Justyna Tylutki i Agnieszka Wołoszyn oraz dalej plasujące się Karina Jakuć i Aleksandra Zdon. Podobnie, jak w przypadku siatkarzy, miejsce w kwalifikacjach uzyskają w przypadku, gdy nie zgłoszą się do nich inne zgłoszone pary.

Już teraz wiadomo, że czekają nas dni pełne siatkówki plażowej na najwyższym poziomie, a pierwsze spotkania będzie można oglądać już od samego rana. W harmonogramach pierwsze starcia zaplanowano na godz. 8:00. Mecze medalowe z każdego z turniejów będzie można oglądać na antenach sportowych Polsatu.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.