Mecz Gwiazd w Tenisie Plażowym – bądźcie z nami

W ramach  Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych – Ku Chwale Bohaterom Powstania Warszawskiego rozegrany zostanie mecz pokazowy tenisa plażowego, w którym wezmą udział najbardziej utytułowani tenisiści i tenisistki plażowe w naszym kraju. Spotkajmy się na Warszawskiej Plaży Wilanów już 26 sierpnia. Poznajcie uczestników – ich sylwetki znajdziecie poniżej.

Piotr Adamiak – związany z dyscypliną od jej początków w Polsce, czyli już od ponad 10 lat. Wielokrotny finalista mistrzostw Polski. Ostatnie sukcesy to mistrzostwo Polski 2019 w kategorii mikst, złoto w mistrzostwach świata 2021 federacji IFBT w kategorii debel +35 oraz srebro w mistrzostwach Polski 2022 w kategorii debel.

Magdalena Adamiak – grę w beach tenisa rozpoczęła w 2019 roku. Wyniki na tegorocznych MP: singiel – srebro, debel – złoto, mikst – złoto. W poprzednich latach wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. W 2021 zajęła drugie miejsce w mistrzostwach świata IFBT, zarówno w singlu jak i w deblu. W tym roku wygrała dwa turnieje ITF BT10 rozgrywane na Plaży Wilanów.

Paweł Cichaczewski – gra w beach tenisa od 5 lat. W tym roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w kategorii debel męski. Największe sukcesy to wygrany turniej ITF w 2022 roku w Nadarzynie w parze z Maćkiem Nowickim, brązowy medal na mistrzostwach świata IFBT w kategorii PRO w parze z Adamem Rapełą oraz złoty w kategorii national.

Monika Norys – swoją karierę rozpoczęła pod koniec roku 2021. Po bardzo intensywnym treningowym roku udało jej sie zdobyć kilka medali na arenie polskiej i międzynarodowej. Wszystko w parze z Iwona Urbańczyk. W roku 2022 r : brązowy medal w mistrzostwach Polski, złoty medal w mistrzostwach Europy federacji IFBT w deblu kat. ADVANCED, srebrny medal w mistrzostwach Europy federacji IFBT w deblu kat. PRO, brązowy medal mistrzostw Europy federacji IFBT w kat. Singiel PRO. W roku 2023 r.: brązowy medal mistrzostw Polski.

Do zobaczenia na trybunach! 

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Państwa w kwocie 50 000 zł w ramach programu Sport Dla Wszystkich.

Dysponentem dotacji jest Minister Sportu i Turystyki.