Mateusz Florczyk: Chcemy wycisnąć z nas 100%

Mateusz, Artem za wami ciężkie spotkanie, mocny przeciwnik. Czy waszym zdaniem było to do wyciągnięcia?

Mateusz Florczyk: Przeciwnicy postawili wysoko poprzeczkę w tym spotkaniu. Grali prawie bezbłędnie. Było to bardzo trudno wygrać.
Artem Besarab: Moim zdaniem było to do wygrania. Niestety, zagrałem bardzo słabo i nie pomogłem mojemu partnerowi.

Artem, skieruje teraz pytanie do ciebie. Ty jesteś bardzo młodym zawodnikiem, rocznik 2005. Jesteś jeszcze niepełnoletni, masz niespełna osiemnaście lat. Co to dla ciebie znaczy, udział w turnieju tak wysokiej rangi?

Artem Besarab: Tak naprawdę ten wiek nic mi nie zmienia. Dobrze czuję się grając w zawodach takiego poziomu. Chcę pokazać się jak najlepiej, żeby w przyszłości móc osiągać jeszcze lepsze wyniki. Ze względu na to, że jesteś jeszcze juniorem, a grasz już w kategorii seniorów.

Patrząc na zawodników z innych krajów, którzy też są z rocznika 2005, nie każdy może pozwolić sobie na to, żeby grać na Futures’ach, a ty możesz.

Artem Besarab: Tutaj muszę naprawdę podziękować naszej kadrze, sponsorom i trenerom. Oni bardzo dużo wkładają w nasz rozwój. Mam nadzieję, że to w przyszłości się odpłaci.

Teraz troszeczkę odbijam piłeczkę do Mateusza. To jest wasz pierwszy wspólny sezon?

Mateusz Florczyk: Pierwszy wspólny Futures. Graliśmy razem w ORLEN Beach Volley Tour w Przysusze, gdzie zajęliśmy czwarte miejsce. To jest nasz drugi turniej.

Czy macie jeszcze jakieś turnieje w tym sezonie? Czy to jest wasz ostatni przystanek i możecie przysłowiowe buty odwiesić na kołek?

Mateusz Florczyk: To jest ostatni turniej w tym sezonie. Udajemy się na zasłużone wakacje. Tym bardziej chcemy wycisnąć z nas 100%. Później będzie czas, by odpoczywać.

Skoro już wiemy, że to ostatni turniej. Artem, czy masz jakieś plany wakacyjne? Czy są to plany związane z Mateuszem?

Artem Besarab: Planów byłoby bardzo dużo, ale niestety nie mamy wolnego. Przez cały sezon turnieje były niemal co weekend. Pod koniec września jest tylko jeden tydzień wolny. Ten czas chcę spędzić z rodziną.
Mateusz Florczyk: Ja mam trochę więcej wolnego, ze względu na to, że studiuję. Cały wrzesień będę mieć wolny. Jakieś plany wakacyjne są. Jeszcze nie jestem pewny, ale na pewno gdzieś pojadę.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.