Plażę Wilanów na kilka dni przejmują siatkarki

W miniony weekend zakończył się VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa, w którym rywalizowali siatkarze. Przed nami wyjątkowe wydarzenie, bowiem w czwartek po raz pierwszy w tym miejscu zagrają siatkarki. To będzie kolejny turniej, w którym oglądać będzie można nie tylko pary z Polski, ale i z całego świata. Zawody startują w czwartek i potrwają do niedzieli.

W minioną niedzielę wilanowskie zmagania w VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa po raz drugi z rzędu wygrała norweska dwójka Mol/Sunde. Na podium stanęły także duety z Łotwy i Finlandii. Teraz czas na historyczne rozgrywki. Po raz pierwszy w Wilanowie wystąpią pary żeńskie. W wilanowskim turnieju wystąpią duety z piętnastu krajów całego świata, także ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wśród nich nie zabraknie oczywiście biało-czerwonych, a grupa reprezentująca Polskę będzie naprawdę liczna.

W wilanowskim VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa nie zabraknie duetów, które niedawno świętowały sukcesy na plaży w Starych Jabłonkach, gdzie odbyły się finały mistrzostw Polski. Na Plaży Wilanów będzie można oglądać m.in. wicemistrzynie Polski – Agatę Ceynową i Martę Łodej, zaledwie 19-letnie brązowe medalistki – Małgorzatę Ciężkowską i Urszulę Łunio. Ta dwójka zaledwie trzy tygodnie temu stanęła też na najwyższym stopniu podium, odbierając złote medale za mistrzostwo Europy do lat 20. Oprócz nich od turnieju głównego swój udział rozpoczną także dwie inne pary kadrowe: Melania Marcinowska i Nicole Jochym oraz Julia Kielak i Maja Kruczek.

Dzień wcześniej – od kwalifikacji zmagania rozpoczną Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta oraz Paulina Łabuz i Julia Radelczuk. Nadal na informację, czy uda się zagrać w turnieju eliminacyjnym czekają także: Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska, Justyna Tylutki i Agnieszka Wołoszyn oraz Karina Jakuć i Aleksandra Zdon. Te trzy dwójki plasują się na pierwszych trzech miejscach listy rezerwowej. Będą mogły zagrać, jeśli do udziału nie stawią się zgłoszone wcześniej duety.

W turnieju mężczyzn kibice nie zawiedli, licznie wypełniając wilanowskie trybuny. Siatkarki również liczą na gorący doping od pierwszych spotkań. Te toczyć się będą od godzin porannych do wieczora. Niedzielne mecze medalowe będzie można oglądać w Polsacie Sport News.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.