Sukces ukraińskich par w Wilanowie

W Wilanowie zakończył się VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa. Rywalizacja na Plaży Wilanów do samego końca była bardzo zacięta, a zmagania zawodniczek głośno dopingowały pełne trybuny kibiców. Złote medale wywalczyły Ukrainki Maryna Haldun i Tetiana Lazarenko. Na drugim stopniu podium stanęły Heleene Hollas i Liisa Remmelg z Estonii. Brązowe krążki trafiły w ręce kolejnej pary z Ukrainy, Inny Makhno i Sofii Rylovej.

Pierwsze na boisko Plaży Wilanów wybiegły Ukrainki – Hladun/Lazarenko i Czeszki – siostry Pavelkove. Rywalizacja w pierwszym secie była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce na prowadzenie wyszły ukraińskie siatkarki, przechylając szale na swoją stronę. Druga partia była zupełnie inna. Ukrainki od początku przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku i nie dały szans Czeszkom do punktowania. Ostatecznie set zakończyły, wygrywając do 9.

W drugim półfinałowym starciu Estonki – Hollas/Remmleg zmierzyły się z drugą ukraińską parą – Makhno./Rylova. W inauguracyjnej partii widoczną przewagę miały Ukrainki. W kolejnym secie estońskiemu duetowi udało się wygrać w końcówce. Natomiast tie-break od samego początku był bardzo wyrównany. Żadna z ekip nie miała zamiaru odpuszczać. Ostatecznie zwycięstwo trafiło w ręce Estonek.

Ukrainki lepsze w walce o medale

O brąz zagrały więc siostry Pavelkove i Ukrainki – Makhno./Rylova. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Jednak w końcówce pierwszego seta lepsze okazały się siatkarki z Ukrainy. Druga partia była jeszcze bardziej zacięta i zakończyła się dopiero po grze na przewagi. Lepsze w niej były Czeszki. Takie starcie toczyło się również w tie-breaku. Ostatecznie z trzeciego miejsca na podium mogły cieszyć się Ukrainki.

W wielkim finale zmierzyły się Ukrainki – Hladun/Lazarenko i reprezentantki Estonii – Hollas/Remmleg. Od samego początku lepiej radziła sobie ukraińska dwójka, która pewnie wygrała do 10. W drugiej partii estońskie zawodniczki radziły sobie już lepiej, jednak w dalszym ciągu nie były w stanie przeciwstawić się dużo lepszym rywalkom. Złoty medal turnieju trafił więc w ręce Ukraińskiej dwójki.

VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa – wyniki niedziela:
Półfinały:
Hladun/Lazarenko (UKR) – Pavelková A./Pavelková K. (CZE) 2:0 (21:19, 21:9)
Hollas, H./Remmelg (EST) – Makhno, In./Rylova (UKR)  2:1(12:21, 21:19, 15:13)

Mecz o 3. miejsce:
Pavelková A./Pavelková K. (CZE) – Makhno, In./Rylova (UKR) 1:2 (19:21, 22:20, 14:16)

Finał:
Hladun/Lazarenko (UKR) – Hollas, H./Remmelg (EST) 2:0 (21:10, 21:14)

Projekt został dofinansowany ze środków Budżetu Państwa w kwocie 150 000 złotych. Głównym Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.