Poziom sportowy, frekwencja na trybunach i pogoda dopisały

Za nami pierwsza faza Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Plażowych – Kielce 2019. W niedzielne popołudnie zakończył się turniej o Puchar Marszałka w Beach Soccer w kategorii mężczyzn. Na najwyższym szczeblu podium stanęła ekipa Zdrowie Garwolin, która w finale pokonała Silesię C10 Zgierz 10:7.

W ostatnim starciu piłkarskich rozgrywek na białym piasku nie brakowało przewrotek, efektownych goli, czy  zwrotów akcji. Jednak w ostatecznym rozrachunku „Zdrowi” po 20 minutach gry wypracowali sobie przewagę, której nie już nie wypuścili z rąk. – Ciężko było, ale daliśmy radę – podkreśla Artur Meloyan, kapitan zwycięskiego zespołu, który jest również młodzieżowym reprezentantem Polski w plażowej piłce nożnej.

– To był turniej na dobrym poziomie. Spotkaliśmy się tutaj z super organizacją i świetną zabawą. Przyjechaliśmy w pięć osób, miało być nas więcej, ale trzech zawodników nie dojechało. Rywalizacja była bardzo zacięta, zostawiliśmy na boisku mnóstwo potu, ale dopisało nam szczęście i wygraliśmy – dodaje kapitan Zdrowia Garwolin.

Przypomnijmy, że w półfinale Zdrowie Garwolin ograło Kiepskich Sosnowiec 9:2, z kolei Silesia C10 Zgierz pokonała 10:5 team Dokąd Tupta Nocą Jeż. Przegrani stanęli naprzeciw siebie w małym finale, gdzie Kiepscy wygrali z „Jeżami” 11:2 i tym samym sięgnęli po brązowy medal. W „kieleckim” meczu o 5. miejsce Czarnów Korona zwyciężyło ze Sportowymi Ślichowicami 8:2.

Co bardzo istotne – dopisały nie tylko pogoda i zawodnicy, ale również kielecka publiczność. Każdy mecz cieszył się dużym zainteresowaniem, co potwierdza wysoka frekwencja na trybunach, strefie VIP, czy wokół boiska.

– Wszystko jest dla ludzi. Turnieje na plażach to esencja tej dyscypliny sportowej. Kołobrzeg, Gdańsk, Sopot, Gdynia – w tych miejscach odbywają się genialne imprezy. Natomiast jak widać po frekwencji na trybunach w Kielcach, centra miast skupiają te pożądane emocje, które my z kolei chcemy wywołać. A więc są aplauzy, brawa i w zamian jest piękna gra – komentuje Mateusz Złotowski z drużyny Silesia C10 Zgierz.

Na koniec zawodów najlepsze zespoły otrzymały puchary, medale i nagrody. Te zostały wręczone przez przedstawicieli Urzędu Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorów. Przyznane zostały również nagrody indywidualne. Prestiżowy tytuł króla strzelców wywalczył Sebastian Grzegorczyk, zaś zawodnikiem turnieju został Artur Meloyan. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza przypadło Mateuszowi Korzeniowskiemu.

Kolejne rozgrywki w Kielcach o charakterze ogólnopolskim już w najbliższą sobotę. 24 sierpnia rusza Turniej w Siatkówkę Plażową Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Następnego dnia naprzeciw siebie staną panowie. To jednak nie oznacza, że w ciągu tygodnia boisko do sportów plażowych będzie świecić pustkami. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców szereg atrakcji. Możliwe jest także zarezerwowanie areny i zorganizowanie własnego meczu. Można tego dokonać pod numerem telefonu 728 225 627, bądź mailem – biuro.cppps@gmail.com.

Przypominamy, że partnerem głównym Festiwalu jest Miasto Kielce. Wydarzenie wspierają również – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Autor: Maciej Urban