Sportowe emocje w Rynie!

W dniach od 31 lipca do 3 sierpnia br. Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przemieniło malowniczą miejscowość Ryn, położoną w sercu warmińsko-mazurskiego krajobrazu, w epicentrum sportowej ekscytacji.

Pięciodniowe wydarzenie, Festiwal Sportowy z Pawłem Zagumnym, stanowiło unikatowe połączenie aż pięciu dyscyplin sportowych, kładąc nacisk na popularyzację sportu wśród najmłodszych. W ciągu tych intensywnych dni, młodzi entuzjaści sportu mieli niepowtarzalną szansę spróbować swoich sił w różnorodnych dyscyplinach, takich jak siatkówka plażowa, siatkówka halowa, piłka nożna plażowa, piłka nożna halowa oraz tenis plażowy.

To innowacyjne podejście miało na celu nie tylko rozwijanie umiejętności sportowych, ale również ukazanie znanych i lubianych gier halowych w nowej, fascynującej odsłonie – na piasku. Wydarzenie, które zgromadziło aż 480 dzieci, było doskonałą okazją do poszerzania horyzontów sportowych. Młodzi sportowcy, przeżywali sportowe emocje pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy nie tylko kształtowali ich umiejętności, ale również inspirowali do poświęcenia się pasji do sportu. Niewątpliwą gwiazdą Festiwalu był Paweł Zagumny, mistrz świata w siatkówce, który hojnie dzielił się swoim doświadczeniem z młodymi adeptami sportu. Dzieci miały okazję nie tylko oglądać mistrza w akcji, ale także robić z nim zdjęcia, prosić o autograf i zadawać pytania. Obecność takiego autorytetu była nie tylko wyjątkowym przeżyciem, ale również silną motywacją dla młodych talentów, inspirując ich do dalszego rozwoju w świecie sportu.

Festiwal Sportowy z Pawłem Zagumnym w Rynie to nie tylko sportowe zmagania, ale także okazja do integracji, wymiany doświadczeń i budowania sportowej społeczności. Organizatorzy, kierując się ideą dostarczania alternatywnej formy spędzania wolnego czasu, stworzyli wydarzenie, które nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale także rozwija pasję do sportu u najmłodszych.

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Państwa w kwocie 50 000 zł w ramach programu Sport Dla Wszystkich.

Dysponentem dotacji jest Minister Sportu i Turystyki.