Norwegowie ponownie złoci w Wilanowie

Turniej VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa dobiegł końca. Rywalizacja na Plaży Wilanów do ostatniego gwizdka była niezwykle zacięta. Złote medale w Wilanowie wywalczyli Markus Mol i Jo Gladsoy Sunde z Norwegii i to ich drugi turniej w Dzielnicy Wilanów. Srebro trafiło w ręce łotewskiej pary – Ardis Bedritis i Arturs Rinkevics. Na ostatnim stopniu podium stanęli Santeri Siren i Jyrki Nurminen z Finlandii.

Niedziela była ostatnim dniem VW Beach Pro Tour Warsaw by ORLEN Paliwa. O medale walczyli Norwegowie – Mol/Sunde, Finowie – Siren/Nurminen, Litwini – Rumseviciu/Stasevicius i Łotysze – Bedritis/Rinkevics. Zmagania zagranicznych siatkarzy do samego końca dopingowała, licznie zgromadzona na trybunach widownia. Kibiców nie odstraszył nawet nagły deszcz, który pojawił się podczas meczu o 3. miejsce.
Rano na Plaży Wilanów rozegrano półfinały. Pierwsi na piach wybiegli Norwegowie – Mol/Sunde i Finowie – Siren/Nurmiren. Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta. Spotkanie zakończyło się dopiero w tie-breaku. Do walki o złoto awansowali po nim zawodnicy z Norwegii. W drugim półfinałowym starciu Łotysze zmierzyli się z Litwinami. Siatkarze z Łotwy szybko i pewnie zakończyli mecz wygraną, awansując tym samym do finału.

Na zakończenie zmagań w Wilanowie o brązowy medal zagrali fińscy i litewscy zawodnicy. Początek inauguracyjnej partii był wyrównany, jednak końcówkę na swoją stronę przeciągnęli Finowie. W drugim secie Skandynawowie całkowicie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Nawet nagły, intensywny deszcz nie przeszkodził duetowi z Finlandii w wygranej i zdobyciu brązowego krążka.

W wielkim finale Norwegowie zmierzyli się z Łotwą, a spotkanie od samego początku było bardzo zacięte. Obie reprezentacje przeżywały lepsze i gorsze momenty. Pierwszą partię na swoje konto zapisali Łotysze. W drugiej lepsi byli Norwegowie. Rywalizację o złoto rozstrzygnął dopiero tie-break. W nim za ciosem poszedł norweski duet i to on sięgnął po zwycięstwo w całym turnieju, wygrywając go podobnie, jak rok wcześniej.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Półfinały:
Mol/Sunde (NOR) – Siren/Nurmiren (FIN) 2:1
(19:21, 21:14, 15:12)
Bedritis/Rinkevics (LAT) – Rumsevicius/Stasevicius (LTU) 2:0
(21:12, 21:15)
Mecz o 3. miejsce:
Siren/Nurmiren (FIN) – Rumsevicius/Stasevicius (LTU) 2:0
(21:17, 21:15)
Finał:
Mol/Sunde (NOR) – Bedritis/Rinkevics (LAT) 2:1
(13:21, 21:15, 15:10)

Projekt został dofinansowany ze środków Budżetu Państwa w kwocie 340 000 złotych. Głównym Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.